استفاده از لوله های مسی در رادیاتور قرنیزی

مس در میان فلزات خالص بعداز نقره بالاترین رسانای گرمایی را دارد ، ضریب انتقال گرمایی مس ۲ برابر آلومینیوم و ۳۰ برابر فولاد است وتمام آلیاژهای مس
دارای مقاومت در برابر خوردگی در تماس با آب و بخار آب می باشد. در رادیاتور قرنیزی نیکسان از لوله های مسی استفاده شده که این امر موجب شده انتقال گرمای بسیار بالایی داشته باشد.
رادیاتور قرنیزی سیستم نوین گرمایشی می باشد که علاوه بر حفظ تمامی قابلیتهای قرنیز نقش سیستم گرمایشی ساختمان را نیز ایفا می کند. رادیاتورهای قرنیزی عموما از جنس آلومینیوم و یا در مدل های پیشرفته تر از ترکیب آلومینیوم و مس ساخته میشوند.

رادیاتورهای قرنیزی دور تا دور ساختمان نصب می شوند و سیستم عملکرد آنها به این ترتیب است که آب گرم از موتورخانه و یا پکیج وارد لوله های رادیاتور قرنیزی شده و انتقال گرما از سطح رادیاتور قرنیزی به محیط موجب گرم شدن فضای مورد نظر میگردد.

وجود مزایای متعددی که رادیاتور قرنیزی دارد توانسته است محبوبیت زیادی در صنعت ساختمان داشته باشد واستفاده از آن در کشورهای پیشرفته ای مانند آمریکا، کانادا، آلمان، نروژ، سوئد، روسیه، ایتالیا، فرانسه، انگلستان و … کاملا مرسوم شود.